Stříšky a stavební úřad

STŘÍŠKY A STAVEBNÍ ÚŘAD
 

                           Každý kdo se rozhodne na svůj objekt umístit takovouto konstrukci by měl správně uvědomit svůj stavební úřad. V tomto však může nastat velký problém. Jsou dva způsoby a to podat tzv. ohlášení nebo podat žádost o stavební povolení. V tomto případě se jednotlivé stavební úřady s přístupem rozcházejí . Ze zkušenosti, které máme posbírané zpětně od našich zákazníků, pravděpodobně záleží na osobě která bude na příslušném stavebním úřadě vaši žádost posuzovat. Každopádně je směrodatný názor této osoby a je potřeba se mu podřídit a splnit všechny náležitosti.Ve skoro naprosté většině případů kde stavební úřad trvá na stavebním povolení stačí úřadu předložit velice jednoduchou stavební dokumentaci. Postačí nám jednoduchý plánek nakreslený na fotku a ručně okótovaný,někdy se dodává další obrázek na kterém je vyfocena podobná konstrukce. Toto jsme Vám schopni poskytnout a pomoci Vám s tímto problémem. Dodáme Vám také potřebné atesty které stavebí úřad požaduje. Stavební úřady jako takové většinou problémy nedělají ale snaží se vyhovět .Rozhodující  pro povolení je však názor požárníků kterým se stavební úřady v tomto řízení hlavně řídí. Zde jsme měli poměrně často komplikace s polykarbonátem ,který je hořlavý a po určité době začíná odkapávat.Jelikož k odkapávání dochází až po cca 30 -ti minutách hoření ve většině případů byla stříška povolena. Tento problém jsme jednou a provždy vyřešili v momentě kdy jsme uvedli na trh naši novou stříšku Modular Extra . Tato stříška již splní nároky požárních techniků a nemáme od té doby s povolováním problémy. Stříšky systému Modulat Extra  jsou osazeny hliníkovou vložkou, která zabrání odkapávání polykarbonátu při případném hoření a dále  jsou stříšky systému Modular Extra  osazovány vložkou z polyuretanové pěny která výrazně tlumí hluk při dešti což býval častý problém pakliže stříška byla umístěna pod okny bytu. 

                     Za naši praxi se nám stalo pouze jednou ,že byl požadován plnohodnotný technický výkres zpracovaný projekční kanceláří. Takovýto výkres pracovaný architektem má však cenu několika tisíc, což celou záležitost může značně prodražit a neuměrně zvýšit cenu, naštěstí je toto opravdu ojedinělý jev.                  
Důležitý poznatek za roky praxe je takový , že mimopražským stavebním úřadům stačí pouhé ohlášení stavby , ale v Praze je převážně vyžadováno stavební povolení a na jednom pražském obvodu ( nechceme jmenovat) Vám s tímto  dokáží udělat hotové peklo , každý kdo to absolvoval poté prohlásil :,, že jsem se na to ....., ale pořádek  je pořádek .
                   Další překonatelnou překážkou se stává památkový úřad, pakliže zrovna „váš panelák” zasahuje do památkově chráněné zóny, opět vždy stejná rozhodnutí: ,,povoluje se“ ale toho času a papírování.

Teď již zhruba víte co Vás čeká, ale nelekejte se, problémy tu jsou od toho, aby se řešily a vy se přece dokážete dohodnout a vyhovět.

 V případě že se rozhodnete udělat objednávku na montáž stříšky u naší firmy se všemi těmito technickými záležitostmí vám pomůžeme včetně pomoci se zpracováním požárně technického řešení pro Váš dům a to darma v rámci Vaší objednávky.


Pozn. pod čarou :
na objektech v celé ČR jsou desetitisíce přístřešků na které nikdy nikdo stavební povolení nevydal . Na toto přesně pasuje jedno přísloví  a to :
,,kde není žalobce není ani soudce "
takže záleží opravdu na Vás .

 

 

 
Vchodová stříška , vchodové stříšky

Vchodové stříšky mají především hlavní poslání a to ochránit malou část před vstupem do objektu proti povětrnostním vlivům. Zabezpečují , aby jste se v případě deště mohli pod tímto přístřeškem na chvíli zastavit , vyndat z tašky klíče , popřípadě prohodit pár slov se sousedem nebo jen chvíli počkat až přestane pršet. Slouží dále k ochraně dveří , aby je chránily před deštěm. Samozřejmě důvodů proč se vchodová stříška , vchodové stříšky instalují může být více.

Vchodové stříšky se vyrábí a dodávají  v mnoha variantách, jsou vchodové stříšky z lehkých hliníkových profilů , vchodové stříšky nerezových profilů jsou i dřevěné vchodové stříšky. Vchodová stříška může mít různou střešní krytinu. Nejoblíbenějším materiálem v posledních letech jsou polykarbonáty , které jsou pevné , houževnaté a dobře se tvarují a vchodové stříšky s nimi vypadají lehce a elegantně. Všechny tyto vchodové stříšky najdete v naší nabídce, ke každému druhu objektu se hodí jiná vchodová stříška, zavolejte a přijďte se poradit , konečné rozhodnutí s výběrem vchodové stříšky je vždy na Vás , ale určitě je minimálně dobré znát názor lidí , kteří se tomuto oboru věnují již druhé desetiletí.

 

Poštovní schránky - poštovní schránky .

Poštovní schránka - poštovní schránky - vitejte v našem světě poštovních schránek, tuto drobnost dá se říci možná i maličkost kupuje každý člověk v průměru dvakrát až tři krát za svůj život. V hromadných výstavbách ,činžovních a panelových domech  se poštovní schránky stávají součástí velkého bloku poštovních schránek a nevěnuje se tomuto prvku většinou  žádná větší pozornost, plní jenom pouze funkci , pro kterou byly instalovány . Většinou se schránky vybírají podle své kapacity a barvy. Tvaru poštovní schránky , poštovních schránek se již taková váha nepřisuzuje .

Jiné je tomu u rodinných domů kde poštovní schránka či poštovní schránky plní a musí plnit mimo funkce pro ukládání pošty , také funkci estetickou. Poštovní schránky, poštovní schránka již hodně vypoví o majiteli objektu . Příchozí , který k objektu přichází většinou uvidí jako první věc na fasádě nebo ve sloupku společně se zvonky právě poštovní schránky . Při pohledu na tento prvek si automaticky ať chce nebo ne vytváří již první obrázek o člověku který v objektu bydlí , dělá si první úsudek , kdo asi přijde otevřít ? Ač se to nezdá poštovní schránka , poštovní schránky vypoví o obyvatelích takového domu poměrně hodně. Mohlo by se zdát , že poštovní schránky jsou jako funkční předmět v dnešní elektronické době kterou ovládly e maily a internet na ústupu , ale věříme že poštovní schránka si ještě dlouhá desetiletí zachová svou funkci pro kterou byla kdysi vyrobena . Náš sortiment poštovních schránek je opravdu velký , koupíte u nás jak poštovní schránky pro činžovní a panelové domy tak poštovní schránku pro rodinné domy.

Poštovní schránky , poštovní schránka , s těmito dvěma pojmy pracujeme již 16 let a dovolujeme si tvrdit , že se pohybujeme na samé špici co se týká kvality těchto námi nabízených produktů . Všechny poštovní schránky, které nabízíme, je možno dodat samozřejmě včetně instalace.