Sestavy poštovních schránek pro zasklení

Sestavy poštovních schránek pro zasklení

Sestavy poštovních schránek pro zasklení

Technické informace:

Dveřní sestavy domovních listovních schránek se osazují zpravidla do pevné části vchodové stěny vytvořené z plastových, ocelových, dřevěných nebo Al profi lů. Pro upevnění se používají zasklívací lišty. Listovní schránky se nýtují do bloku a následně přinýtovávají na čelní desku z Al plechu tloušťka 2 mm (tloušťka pro osazení do profi lů 4 mm) případně tepelně izolovanou (tloušťka 24-26 mm) maximálního rozměru šířky nebo výšky 1200x2500 mm. Vhozové sklapky jsou osazeny (zavěšeny) do čelní desky stejně jako plastové jmenovky. Sestavy mohou být doplněny o kulatá nerezová zvonková tlačítka a hovorový modul osazená na čelní desce a z vnitřní strany uzavřená v elektroschránce, jejíž rozměry vychází z modulu vlastních DLS. Ve schránce může být také osazen videomodul, kódová klávesnice případně jiné zařízení dodané zákazníkem. Sestavy mohou být doplněny, mimoto číslem domu, názvem ulice, osvětlením a pod.

Pro začištění spojení jednotlivých domovních listovních schránek lze sestavu z vnitřní strany opláštit Al plechem po obvodu, variantě se zatepleným opláštěním (vložení polystyrenu do Al plechu po celém obvodu bloku domovních listovních schránek). Standardní přesah čelní desky je 30 mm po obvodu (minimální rozměr), u předsazených sestav 60 mm po obvodu. Desky je však možno vyrobit přesně podle velikosti otvoru. Pro zmenšení přesahu schránek do prostoru za dveřmi je možno schránky předsadit navenek o 130 mm a předsazení orámovat dutým Al profi lem 130x30 mm. Při větším počtu schránek (nad 25 ks) se doporučuje umístit pod schránky podpěru z JPU 40/40/2 (nebo provést přišroubování zasklívacích lišt do rámu dveří). Za příplatek lze provést utěsnění zavírání dvířek samolepícím těsněním. Při zvolení dveřní sestavy jsou vždy schránky přístupné pouze z vnitřních prostor (i elektroschránky).

Domovní listovní schránky modelu A, B (mimo B-049 a B-046) jsou certifi kovány autorizovanou zkušebnou. Certifi kát číslo 00157/104/2/2005 osvědčuje shodu s platnou EN 13 724:2003, platnou jako ČSN.

Maximální doporučený počet poštovních schránek v sestavě

DLS modelu A-04 - 12 ks v 4 sloupcích a 3 řadách (4x3)
DLS modelu B-04 - 30 ks v 3 sloupcích a 10 řadách (3x10)
DLS modelu B-045 - 24 ks v 3 sloupcích a 8 řadách (3x8)
DLS modelu B-046 - 40 ks v 4 sloucích a 10 řadách (4x10)
DLS modelu B-047 - 30 ks v 3 sloupcích a 10 řadách (3x10)
DLS modelu B-049 - 39 ks v 3 sloupcích a 13 řadách (3x13)
DLS modelu D-04 - 24 ks v 3 sloupcích a 8 řadách (3x8)
DLS modelu D-046 - 32 ks v 4 sloupcích a 8 řadách (4x8)

 

Přehled typů DLS ke stažení

Katalog "Dveřní A" ke stažení

Katalog "Dveřní B" ke stažení

Katalog "Dveřní D" ke stažení
 
Vchodová stříška , vchodové stříšky

Vchodové stříšky mají především hlavní poslání a to ochránit malou část před vstupem do objektu proti povětrnostním vlivům. Zabezpečují , aby jste se v případě deště mohli pod tímto přístřeškem na chvíli zastavit , vyndat z tašky klíče , popřípadě prohodit pár slov se sousedem nebo jen chvíli počkat až přestane pršet. Slouží dále k ochraně dveří , aby je chránily před deštěm. Samozřejmě důvodů proč se vchodová stříška , vchodové stříšky instalují může být více.

Vchodové stříšky se vyrábí a dodávají  v mnoha variantách, jsou vchodové stříšky z lehkých hliníkových profilů , vchodové stříšky nerezových profilů jsou i dřevěné vchodové stříšky. Vchodová stříška může mít různou střešní krytinu. Nejoblíbenějším materiálem v posledních letech jsou polykarbonáty , které jsou pevné , houževnaté a dobře se tvarují a vchodové stříšky s nimi vypadají lehce a elegantně. Všechny tyto vchodové stříšky najdete v naší nabídce, ke každému druhu objektu se hodí jiná vchodová stříška, zavolejte a přijďte se poradit , konečné rozhodnutí s výběrem vchodové stříšky je vždy na Vás , ale určitě je minimálně dobré znát názor lidí , kteří se tomuto oboru věnují již druhé desetiletí.

 

Poštovní schránky - poštovní schránky .

Poštovní schránka - poštovní schránky - vitejte v našem světě poštovních schránek, tuto drobnost dá se říci možná i maličkost kupuje každý člověk v průměru dvakrát až tři krát za svůj život. V hromadných výstavbách ,činžovních a panelových domech  se poštovní schránky stávají součástí velkého bloku poštovních schránek a nevěnuje se tomuto prvku většinou  žádná větší pozornost, plní jenom pouze funkci , pro kterou byly instalovány . Většinou se schránky vybírají podle své kapacity a barvy. Tvaru poštovní schránky , poštovních schránek se již taková váha nepřisuzuje .

Jiné je tomu u rodinných domů kde poštovní schránka či poštovní schránky plní a musí plnit mimo funkce pro ukládání pošty , také funkci estetickou. Poštovní schránky, poštovní schránka již hodně vypoví o majiteli objektu . Příchozí , který k objektu přichází většinou uvidí jako první věc na fasádě nebo ve sloupku společně se zvonky právě poštovní schránky . Při pohledu na tento prvek si automaticky ať chce nebo ne vytváří již první obrázek o člověku který v objektu bydlí , dělá si první úsudek , kdo asi přijde otevřít ? Ač se to nezdá poštovní schránka , poštovní schránky vypoví o obyvatelích takového domu poměrně hodně. Mohlo by se zdát , že poštovní schránky jsou jako funkční předmět v dnešní elektronické době kterou ovládly e maily a internet na ústupu , ale věříme že poštovní schránka si ještě dlouhá desetiletí zachová svou funkci pro kterou byla kdysi vyrobena . Náš sortiment poštovních schránek je opravdu velký , koupíte u nás jak poštovní schránky pro činžovní a panelové domy tak poštovní schránku pro rodinné domy.

Poštovní schránky , poštovní schránka , s těmito dvěma pojmy pracujeme již 16 let a dovolujeme si tvrdit , že se pohybujeme na samé špici co se týká kvality těchto námi nabízených produktů . Všechny poštovní schránky, které nabízíme, je možno dodat samozřejmě včetně instalace.