Časté dotazy - čtěte!

 1. Jsou vaše schránky určeny i do venkovního prostředí?
 2. Chtěli by jsme pořídit schránky pro bytový dům našeho družstva, na co by jsme si měli při výběru poštovních schránek a dodavatele dát pozor?
 3. Dělali jsme poptávku na poštovní schránky pro naše družstvo. Cena kterou nám nabídla jiná firma je velice lákavá, ale typ schránky byl naprosto stejný jako jste nám nabídli vy. Když jsme se zaptali na důvod, tak po větším naléhání nám bylo sděleno, že schránky jsou z dovozu z Číny. Můžete nám k tomu něco říci?
 4. Co uděláte se starými schránkami které sundáte?
 5. Je možné nám sdělit důvod Vašich nízkých cen oproti jiným prodejcům?
 6. Jak je to s úklidem po montáži, máme si zajistit úklid sami nebo po sobě uklidíte?
 7. Potřebujete před montáží něco připravit?
 8. Chtěli by jsme na schránky také čísla, doručovatelka je na to zvyklá, můžete toto zajistit?
 9. Jaký používáte kotvící materiál?
 10. Co je součástí nabídky, kterou dáváte zákazníkům?
 11. Vytisknete nám také jednotné cedulky?
 12. Zdá se mi, že u některých schránek je příliš široký vhozový otvor není to chyba?
 13. Jaké máte barevné provedení poštovních schránek?
 14. Je nutné schránky nějak průběžně ošetřovat?
 15. Z jakých materiálu jsou schránky vyráběny?
 16. Ztratili jsme klíčky od schránky, můžete nám nějak pomoci?
 17. Jsme bytové družstvo s nájemníky(bytový dům), platí pro nás při montáži snížená sazba DPH 10%?
 18. Je pro nás nějak finančně výhodné zvolit dodavatele, který je plátcem DPH?
 19. Jsme bytové družstvo a máme problém s výběrem hotovosti, je problém platit převodem na fakturu a účtujete zálohu?
 20. Můžete nám popsat průběh montáže?
 21. Chceme nové schránky, přijedete se podívat před montáží na místo montáže?
 22. Chceme sestavu ležatých schránek, jedna firma nám nabízela pouze malý podpěrný úhelník a dále chtěla schránky kotvit do zdi zdá se nám to však nedostatečné.
 23. Jaká je dodací lhůta pro dodávku schránek?
 24. Jak můžeme schránky objednat?
 25. Chtěl by sem se na schránky někde podívat, je to možné?
 26. Je možno u Vás koupit i cedulky, aby do schránek nebyl vhazován reklamní tisk?
 27. Je lépe montovat schránky na stěnu každou zvlášť nebo v připravené v sestavě?
 28. S kolika klíčky schránky dodáváte a je možno nechat klíčky přidělat a kde?
 29. Jak vysoko mají být schránky umístěny, myslím tím v jaké maximální a minimální výšce má být horní a spodní schránka?
 30. Po montáži nám technik předal nějaký dotazník, můžete mi říct o co se jedná a zda ho musíme vplňovat?

Otázka: Jsou vaše schránky určeny i do venkovního prostředí ?
Odpověď: Ano, naše schránky jsou vyráběny z pozinkovaného plechu a lakovány základovou a poté vrchní vypalovací práškovou barvou . Pozinkovaný plech a tato dvojitá povrchová úprava zaručuje perfektní ochranu proti povětrnostním vlivům a stálost povrchové úpravy. Čelní desky u sestav pro zazdění i zasklení jako jediní vyrábíme z Al plechu, který je ještě lakován stejnými práškovými vypalovacími laky jako schránky,což dodává celé sestavě v podstatě nesmrtelnost.

Otázka: Chtěli by jsme pořídit schránky pro bytový dům našeho družstva, na co by jsme si měli při výběru schránek a dodavatele dát pozor?
Odpověď:Když pomineme vzhled a funkčnost schránky,existuje jedno hlavní kritérium, na které by jste se měl při výběru schránky zaměřit. Tímto kritériem je výběr kvalitního výrobce. Musíte mít na paměti ,že záruka, kterou Vám Váš dodavatel poskytne, jednou skončí a v případě, že si pořídíte poštovní schránky od dodavatele, který je třeba dováží ze zahraničí ,může po pár měsících nebo letech nastat situace ,že s tímto dovozem skončí. Je to třeba živnostník a svou činnost z jakéhokoli důvodu ukončí. V případě, že Vám schránky kdokoli poškodí, budete potom stát před neřešitelným problémem náhradních dílů a žádné ujišťování o kvalitě a zárukách, které Vám bylo při nákupu garantováno,Vám nepomůže.Je vždy lépe vybrat dodavatele, za kterým stojí silný tuzemský partner, který Vám bude garantovat nákup náhradních dílů i dlouho po skončení záruky a v případě ,že firma, která Vám schránky dodala již nebude z jakéhokoliv důvodu existovat, tento výrobce se o Vás postará.Ještě nyní jsme schopni dodat rozměrově stejné modely které DOLS vyráběl i před mnoha lety. Toto hojně někteří klienti využijí ,když potřebují v sestavě vyměnit pouze jednu poškozenou schránku nebo třeba jen dvířka.

 

Komentář k obrázku:
Klikněte pro zvětšeníKlikněte pro zvětšeníTakto dopadl jeden náš zákazník který se na nás obrátil o pomoc.
V momentě nákupu se cena zdála příznivá a dal na sliby prodejce. Za necelé 3 roky byl problém na světě.(Čelní desky a sklapky z plechu, dříve nebo později k tomuto muselo dojít, ale už je po záruce).Sestavy DLS pro zazdění a zasklení jako jediní dodáváme s hliníkovými čelními deskami, které jsou v podstatě nezničitelné.

Až podezřele nízká cena je sice lákavá, ale rýsuje se Vám také velký problém do budoucna.Při takto nízké ceně je evidentní ,že někde nebylo výrobku dáno to,co by mělo.Není použit pozinkovaný plech, sklapky jsou plechové místo hliníkové, chybí prohlášení o shodě a technické atesty ,schránky nejsou lakovány základní barvou, ale rovnou vrchním lakem(na první pohled nenípatrno). Nesnažte se ušetřit za každou cenu a vyberte si schránky od dodavatele, za kterým stojí silná a prosperující tuzemská fabrika, která má osvědčenou technologii výroby a která je garantem dlouholeté kvality, ale i bezproblémového servisu do budoucna.Vždyť třeba za 3-4 roky budete chtít přikoupit stejný model a mohli by jste slyšet,,to už se nedováží".Zvláště by jsme varovali zákazníky před polským dovozem, tam je problém téměř vždy zaručen. Za naši dlouholetou praxi se na nás již obrátili desítky zákazníků, kteří podlehli nízké ceně a museli jsme pro ně zajišťovat výrobu např. celých nových čelních desek, které za 3 až 4 roky zcela zrezly.

Důležitým hlediskem je třeba i to,zda na dodávané zboží je vydáno prohlášení o shodě a zda ke schránkám je vystaven atest z akreditované zkušebny. V době, kdy se normy ve všech odvětvích velmi zpřísňují se může časem stát, že i Česká pošta bude vyžadovat typizované schránky které vyhovují normě .

Otázka: Dělali jsme poptávku na poštovní schránky pro naše družstvo. Cena kterou nám nabídla jiná firma je velice lákavá, ale typ schránky byl naprosto stejný jako jste nám nabídli vy. Když jsme se zaptali na důvod, tak po větším naléhání nám bylo sděleno, že schránky jsou z dovozu z Číny. Můžete nám k tomu něco říci?
Odpověď: Tuto problematiku jsme již trochu načali u otázky jednoho zákazníka, který se ptal na co dát při výběru typu schránek a dodavatele pozor a kterému jsme již v těchto otázkách odpovídali. Problematika dovozu z Číny je velice podobná, ale přece se v jednom ještě o trochu liší. Jejich cena je ještě o něco lákavější než u dovozů z Polska. Zrovna před nedávnem se na nás obrátil zákazník s prosbou o opravu v domnění ,že má schránky DLS a chtěl 4 ks nových dvířek, které mu v sestavě zcela zdemolovali vandalové. Bohužel mu nezbývalo nic jiného než přes toho kdo mu schránky dodal koupit místo náhradních dílů celé nové schránky a to měl ještě štěstí, že mezi instalací a poškozením uběhla velice krátká doba a tento typ schránek byl ještě na trhu (teda toto pouze předpokládáme). V prvotní fázi ušetřil na schránkách, ale za čas se tato úspora smazala a při dalším problému bude muset kupovat opět celé schránky pakliže ještě budou, což je ten největší problém.

Tyto schránky z Číny jsou velice zdařilé napodobeniny schránek DLS. Bohužel jejich cena se zákonitě musí odrazit i v jejich kvalitě a technologii výroby. Chybí základová barva, nejsou z pozinkovaného, ale z černého a navíc slabého plechu (po cca 3 letech venku začínají reznout), nejsou k nim dodávány žádné náhradní díly, špatné technologické provedení pantů, které se po čase začínají svěšovat a neznačkové levné zámečky, ke kterým může být problém po čase nechat přidělat klíčky (nejsou profily).

Toto vše by se ale možná dalo za určitých okolností akceptovat, ale hlavní a největší problém je ten, že takovéto modely se velice často mění a za pár let už není možno schránky ani vyměnit jelikož už prostě nejsou. Čínským výrobcům je v tuto chvíli úplně jedno co dude za 10 let oni si najdou jiný trh, který zavalí dalším zbožím.

Naše schránky DLS-DOLS jsou vyráběny již 50 let ve stejných modelových řadách, které na sebe rozměrově navazují a v případě že budete chtít dnes vyměnit např. schránku z 70-80tých let, která jsou v 90% všech objektů, najdete vždy rozměrově stejný model, kterým můžete původní poštovních schránku nahradit. Také firma si buduje svou pozici na trhu léta a stojí o to, aby se zákazníci k ní vraceli, my jsme jim mohli poskytovat dlouholetý servis a zázemí náhradních dílů a za dalších 30 let si koupili zase schránky od nás. Můžete si říct:,,vždyť to jsou jenom poštovní schránky", ale když potom máte po pár letech sehnat třeba náhradní zámeček nebo nechat přidělat jen klíček nebo řešíte zničená dvířka od sprejerů, může Vám to pěkně znepříjemnit život.
Cenový rozdíl mezi kvalitou a těmito dovozy není zase tak velký, aby se Vám v budoucnu vyplatilo řešit takovéto problémy. Nemusíme Vám snad zdůrazňovat, že tito dovozci se Vás budou snažit přesvědčit o opaku, záleží však pouze na Vás zda a jak zvážíte jasné a logické argumenty, které jsme se Vám snažili poskytnout.

Otázka: Co uděláte se starými schránkami které sundáte?
Odpověď: staré schránky po sundání naložíme a odvážíme do nejbližšího sběrného dvora. Schránky nevozíme do sběrny jak se někdo mylně domnívá ,cena za plech ve sběrně je natolik nízká že se toto nevyplatí a některé sběrny ani plech neberou.

Otázka: Je možné nám sdělit důvod Vašich nízkých cen oproti jiným prodejcům?
Odpověď: toto je velmi jednoduché ,zastupujeme na našem trhu v našem regionu největšího výrobce poštovních schránek fy DOLS a jsme vázáni dodržovat jejich doporučené ceny.

  

Otázka: Jak je to s úklidem po montáži máme si zajistit úklid sami nebo po sobě uklidíte?
Odpověď: po skončení montáže samozřejmě technici po sobě zametou a uklidí pracoviště .Je tím samozřejmě myšlen hrubý úklid, musím upřímně říci,že po sobě nevytíráme.Toto by mělo být samozřejmé, proto to již nikde neuvádíme.

Otázka: Potřebujete před montáží něco připravit?
Odpověď: jediné co potřebujeme je připojení na 220 V. Jinak jsme plně vybaveni veškerým nářadím a montážním materiálem, který k montáži potřebujeme.

Otázka: Chtěli by jsme na schránky také čísla, doručovatelka je na to zvyklá, můžete toto zajistit?
Odpověď: jsou dvě možnosti číslování schránek a pokusíme se je zde popsat.

Číslo se napíše před jméno na štítek. Toto je standardní varianta, čísla se napíší při psaní jmenovek.
Samolepící čísla - pracnější varianta a již zpoplatněná. Občas se stává, že někdo číslo ze schránky strhne, ale toto se stává opravdu zřídka a zákazníci to řeší tak, že při dodávce schránek si nechají dodat náhradní číselnou řadu,aby mohli číslo doplnit. Výhoda je ,že když se mění třeba dvířka po poškození vandalem,lze jednoduše nové číslo nalepit.
Dále někteří zákazníci požadují ještě další způsob očíslování schránek a to nástřik čísel barvou. Toto buhužel neprovádíme. Někteří zákazníci namítají, že se čísla na schránky přes šablonu nastříkají a že je to jednoduché. Opravdu to jednoduché je, dříve se to takto dělávalo ,ale také nikomu nevadilo, když se barva rozpila nebo zatekla za šablonu, což při pohledu na staré očíslované schránky je zcela běžné. V dnešní době by již tato praxe nebyla možná, proto čísla tímto způsobem nestříkáme, jelikož není možné touto metodou zaručit kvalitu a ostrost okrajů. Čísla lakovaná akrylátovými nebo i jinými barvami na lesklém lakovaném povrchu také velmi špatně drží a lze je poměrně lehce seškrábat.

Otázka: Jaký používáte kotvící materiál?
Odpověď: Technici jsou vybaveni různou kotevní technikou , od malých hmoždinek až po velké hmoždinky,dále pak závitovými tyčemi a chemickou maltou až po speciální kotevní techniku od fy FISCHER. Způsob kotvení je vždy rozhodnut na místě podle charakteru zdiva. Kotvení schránek je u nás vždy věnována zvýšená pozornost, kdy se jedná o opravdu těžké sestavy a šetřit na správném materiálu opravdu není na místě.

Otázka: Co je součástí nabídky, kterou dáváte zákazníkům?
Odpověď: Nabídku vždy zpracováváme tak ,aby bylo jednoznačné jasné, jaké položky a za jakou cenu jsou účtovány. V úvodu je vždy uvedeno datum zpracování a kdo nabídku zpracoval,dále popis schránek nebo sestav a poté následuje přehledná tabulka s jednotlivými položkami .Dále jsou uvedeny montážní,dodací a platební podmínky. Průběh montáže je většinou řešen telefonicky, když se domlouvá termín instalace. V případě,že vám firma dodá nabídku pouze s konečnou cenou(poměrně častá praxe ) bez rozpisu co je v ceně obsaženo, je za vším pravděpodobně nějaký důvod ,proč nechce rozepsat jednotlivé položky.(nebudeme se zmiňovat o důvodu).Když se zeptáte proč Vám nerozepíší jednotlivé položky , uslyšíte plno výmluv, které nedávají smysl a je lépe takovouto firmu vyřadit z posuzování.Lákavá cena se v budoucnu může proměnit v problém. U nás vám vždy vše rádi vysvětlíme , vždyť nemáme důvod vám cokoli tajit. Dodávkou a montážemi schránek se zabýváme již 15 let a naše zkušenosti v této problematice jsou velké a podložené stovkami realizovaných montáží.

Otázka: Vytisknete nám také jednotné cedulky?
Odpověď: Samozřejmě, toto je vždy součástí dodávky.Je však nutné, aby jste nám nejpozději dva pracovní dny před domluveným termínem zaslali jmenný seznam. Jména píšeme vždy přesně tak jak jsou od Vás zadávána, včetně dodržení velkých a malých písmen.Na přání Vám zašleme příslušný soubor se jmény na Váš e-mail, aby jste si v budoucnu mohli dělat případné opravy sami. Vzory pro tisk jmenovek najdete také v sekci TECHNICKÁ KNIHOVNA.

Otázka: Zdá se mi, že u některých schránek je příliš široký vhozový otvor není to chyba?
Odpověď: Otvor je přesně takový jaký má být ,vše je určeno normou a abychom mohli schránky na našem území a na území EU prodávat a hlavně instalovat, musí být tato norma jednoznačně splněna a na naše výrobky je poté vydáno prohlášení o shodě.

Výtažek z normy:
Norma EN 13 724 : 2003 platná jako ČSN, tak i Česká pošta. Schránky, které Vám nabízíme v našem katalogu plní tyto požadavky a odpovídají provedením, rozměry i korozní odolností normě EN 13 724 pro listovní schránky, platné v národní modifikaci.

Vybrané podmínky EN 13724
- minimální velikost vhozu 230-280x30-35 mm při vkládání zásilky na délku
- minimální velikost vhozu 325-400x30-35 mm při vkládání zásilky na šířku
- vhozový otvor musí umožnit vložení neporušené kalibrační zásilky C4-ISO (ISO269) 229x334 tl. 24 mm a uložení do výšky 40 mm
- schránky musí být vybaveny zajištěním proti vyjmutí zásilky
- dvířka musí být z neprůhledného materiálu a musí být dostatečně pevné ( musí odolat působení síly 150 N po dobu 30 sekund )
- z ergonomických důvodů má být osa vhozu schránek ve výšce mezi 700 mm a 1700 mm, měřeno od úrovně podlahy . Ve zvláštních případech, jako jsou skupiny vhozů, lze rozsah rozšířit, ale musí být mezi 400 mm a 1800 mm.

Otázka: Jaké máte barevné provedení poštovních schránek?
Odpověď: Poštovní schránky jsou lakovány práškovými vypalovacími barvami ve standardních barvách bílá RAL 9016, hnědá RAL 8017 a RAL 8003, šedá RAL 7040(tm.šedá) a RAL 7035(sv.šedá). Ostatní barvy dle vzorníku RAL podle požadavku zákazníka za příplatek 15% až 20%.

Otázka: Je nutné schránky nějak průběžně ošetřovat?
Odpověď: Pro zachování vzhledu povrchů lakovaných práškem, eloxovaných a nerezových je lepší schránky, které jsou vystavené povětrnostním vlivům pravidelně čistit. Vhodná je teplá voda s běžnými čistícími prostředky ( JAR, přípravky určené na lakované povrchy, mýdlová voda ). Po omytí je potřeba povrch otřít do sucha a ošetřit autoleštěnkou. Na eloxované plochy se nesmí použít přípravky rozpouštějící kysličníky nebo mechanicky působící prostředky. V agresivním prostředí ( průmyslové ovzduší ) je potřebná častější péče. Při montáži je nutno zabránit znečištění eloxovaných i lakovaných povrchů vápnem nebo maltou. V případě že potřebujete lakovaný povrch ochránit používejte výhradně papírové ochranné samolepící lepenky.

Otázka: Z jakých materiálu jsou schránky vyráběny?
Odpověď: Zde uvádíme standardní používané materiály. Standardní tloušťky použitých materiálů:
Tělesa schránek : 0,70 mm ocel pozinkovaná
Dvířka schránek : 1,3 mm ocel pozinkovaná
Opláštění : 1,60 - 2,00 mm Al plech
Čelní desky : 1,60 - 2,00 mm Al plech

Otázka: Ztratili jsme klíčky od schránky, můžete nám nějak pomoci?
Odpověď: Při ztrátě klíčků jsou náhradní zámečky ke všem typům trvale skladem. Obratem jsme schopni Vám poslat náhradní zámek.

Otázka: Jsme bytové družstvo s nájemníky(bytový dům), platí pro nás při montáži snížená sazba DPH 15%?
Odpověď: ano novela DPH zatím ponechala pro bytové domy kolaudované do roku 2007 možnost uplatňovat při kompletních montážích sníženou sazbu DPH na materiál i práci.Po skončení montáže nám jenom musíte potvrdit tzv. čestné prohlášení vlastníka, ve kterém prohlašujete ,že objekt je užíván za určitých podmínek k bytovým účelům.V případě ,že objekt neproběhl kolaudací do konce roku 2007, musí se ještě k česnému prohlášení dokládat ,že objekt splňuje podmínky sociálního bydlení. Takovýmto dokladem může být například stavební povolení ,ve kterém jsou uvedeny všechny bytové jednotky v objektu ,včetně jejich podlahových výměr . Žádná z těchto jednotek by neměla porušit podmínky pro to, aby byl objekt zařazen jako objekt pro sociální bydlení.V případě že tato podmínka bude porušena alespoň u jedné bytové jednotky, musí být celá zakázka zdaněna sazbou 21%.

Otázka: Je pro nás nějak finančně výhodné zvolit dodavatele který je plátcem DPH?
Odpověď: jednoznačně ano, jestliže jste bytový dům, může Vám dodavatel který je plátce daně místo 21% DPH účtovat pouze 15% DPH ,což je pro Vás úspora 6% z ceny zboží.Proč platit někomu více jenom proto, že není plátcem DPH.

Příklad pro názornost:
Neplátce daně nakoupí schránku za 100,- Kč + 21% DPH tedy za 121,- Kč. V případě, že na ní nebude chtít mít žádný zisk, prodá Vám ji s montáží za 120,-Kč. Vás tedy schránka bude stát 121,- Kč.
Plátce daně koupí také schránku za 100,- Kč + 21 DPH tedy za 121,- Kč, ale stát mu 21,- Kč vrátí jelikož je plátce daně. Když vám bude schránku prodávat s montáží, může Vám dát sníženou sazbu DPH 15% tzn., že v případě, že na ní nebude chtít mít také žádný zisk, prodá Vám jí pouze za 100,- Kč + 15% to je za 115,- Kč.

Vidíte, dva stejné případy, žádný z nich na schránce nevydělal ani korunu ,akorát vy od firmy která je plátce DPH jí máte o 6,- Kč levnější.

Otázka: Jsme bytové družstvo a máme problém s výběrem hotovosti, je problém platit převodem na fakturu a účtujete zálohu?
Odpověď: Jestliže je dodáván standardní sortiment což je 90% naší produkce, zálohy nejsou účtovány. Záloha je účtována pouze v případě ,že objednáváte schránky v nestandardních barvách nebo opláštěné sestavy vyráběné na míru. Doplatky nebo celé platby jsou vždy účtovány fakturou se splatností 14-ti dnů a platíte je bankovním převodem.

Otázka: Můžete nám popsat průběh montáže?
Odpověď:Podívejte se do sekce poštovní schránky v pravém horním rohu je odkaz ,,Názorný průběh montáže".Tam je v krátké videoukázce znázorněn průběh montáže.

Otázka: Chceme nové schránky, přijedete se podívat před montáží na místo montáže?
Odpověď: Ve standardních případech se před montáží nejezdíme předem na místo dívat. Důvod je jednoduchý ,snažíme se Vám nabídnout co možná nejlepší cenu a takováto návštěva se vždy trochu promítne do celkové ceny. V případech ,kdy je však potřeba vyřešit nestandardní situaci (například úskoky zdi ,drahý mramorový obklad, velká sestava rozdělená na několik dílů apod.) však rádi přijedeme ,abychom se mohli na tyto komplikace připravit. U standardních montáží tato obhlídka není nutná. Vzhledem k tomu,že je znám rozměr schránky, lze velice jednoduchým propočtem výšky a šířky zjistit ,zda se nám příslušná sestava do vymezeného prostoru vejde a každý zákazník si toto dokáže spočítat sám a sestavu patřičně upravit dle svých prostorových možností. S námi již jen telefonicky zkonzultuje obvyklé výškové umístění.V případě,že pro váš pocit bude lepší když s námi vše proberete na místě rádi v těchto případech přijedeme, ale musíte počítat s nepatrným navýšením ceny.

Otázka: Chceme sestavu ležatých schránek, jedna firma nám nabízela pouze malý podpěrný úhelník a dále chtěla schránky kotvit do zdi, zdá se nám to však nedostatečné.
Odpověď: Už jsme tento problém trochu nakousli na začátku. Vše se točí kolem ceny. Malý úhelník je levná záležitost a dodavatel Vám může nabídnout nižší cenu což se v konkurenci může jevit jako výhoda. My tento způsob kotvení nedoporučujeme. Spodní ,malý úhelník sestavu spolehlivě udrží směrem dolu ,ale sestava má pak tendenci svou vahou ( ta u středních sestav má kolem 50kg a více) padat od stěny. Sestava je sice přikotvena vruty do stěny a drží sama o sobě dobře. Problém může nastat v okamžiku, kdy se na sestavu pověsí nějaké děti, potom hmoždinky ve zdi můžou povolit a nechceme domyslet co se stane, když takováto sestava padne na dítě. Sestavu vždy usazujeme na dostatečně širokou podpěrnou konzoli a i když by z jakéhokoli důvodu došlo k uvolnění hmoždinek kterými je sestava uchycena do zdi, sestava bude sedět i nadále na podpěrné konzoli a svou vahou samovolně nepřepadne. To jsou takové maličkosti které si nikdo neuvědomí ,ale můžou mít katastrofální následky.Potom se všichni ptají, ale předem to nikoho většinu nezajímá nebo si to spíše nedokáže uvědomit, protože to není jeho práce. Toť naše zkušenost a doporučení.

Otázka: Jaká je dodací lhůta pro dodávku schránek?
Odpověd: Základní modely které se nejčastěji dodávají jsou drženy v základních barvách trvale skladem. U opláštěných sestav nebo u schránek které se lakují nestandardní barvou nebo u sestav pro zazděn nebo pro zasklení do pevného dílu dveří je dodací lhůta cca 4 týdny. Dodací lhůtu jednotlivých modelů Vám řekneme po telefonu.

Otázka: Jak můžeme schránky objednat?
Odpověď: Každou objednávku by jsem doporučoval s námi telefonicky zkonzultovat, upřesníme všechny detaily dodávky, bude na Vaši zakázku založena složka, do které se bude vše zakládat a zapisovat, aby byla všechna vaše přání podchycena a montáž nebo dodávka schránek mohla být beze zbytku připravena k realizaci.
Závaznou objednávku můžete zaslat e mailem nebo faxem. V případě, že k těmto mediím nemáte přístup, Vaši objednávku přijmeme samozřejmě také telefonicky.

Otázka: Chtěl by sem se na schránky někde podívat, je to možné?
Odpověď: Rádi vám po předchozí telefonické domluvě přivítáme v naší vzorkovně. Tato je umístěna na metru SKALKA (asi 1 minutu chůze od metra).Na vzorkovně je k vidění kompletní výrobní sortiment včetně barevných odstínů. Poradíme Vám i s výběrem a řekneme jaké jsou zkušenosti a doporučíme vhodný model, který by se v závislosti na množství a prostorových podmínkách pro vás nejlépe hodil.Také probereme postup montáže.

Otázka: Je možno u Vás koupit i cedulky s textem, aby do schránek nebyl vhazován reklamní tisk?
Odpověď: Máme cedulky v červené barvě s nápisem NEVHAZOVAT REKLAMNÍ TISK. Tyto vozí technici vždy sebou a jsou na požádání dávány ke schránkám zdarma, při koupi schránek o ně požádejte,dáme Vám ke každé schránce 1ks zdarma. Jinak cedulka stojí 7,- Kč.

Otázka: Je lépe montovat schránky na stěnu každou zvlášť nebo v připravené v sestavě?
Odpověď: Toto je důležitá otázka, schránky se před montáží vždy sestavují do sestav ,toto je nezbytná nutnost. V případě, že by jste instalovali každou schránku zvlášť, tak při vrtání otvorů Vám vrták vždy trochu uhne a potom Vám nebudou schránky pěkně lícovat, budou se ze zvyšujícím počtem řad a sloupců stále více rozjíždět a potom nevypadá to hezky. V případě, že jsou snýtovány do sestav, potom už se nerozjíždějí a drží formu.

Otázka: S kolika klíčky schránky dodáváte a je možno nechat klíčky přidělat a kde?
Odpověď: S každou schránou jsou dodávány 2 klíčky ale je možno při objednávce specifikovat počet klíčků. Každý klíček má svoje číslo a je pro každou schránku jedinečný. Klíčků je cca 1000 kombinací a za určitých okolností se může stát, že se v jedné sestavě potkají dva klíčky se stejným číslem. Toto je vždy kontrolováno a snažíme se, aby k tomu nedocházelo. V případě ,že i přes kontrolu k tomuto dojde ihned zavolejte pošleme Vám nový zámeček s novými klíčky a to na naše náklady. Zámek lze snadno a rychle vyměnit. Náhradní klíčky Vám přidělají v kterémko-li větším zámečnictví. Je to oboustranný profil RONIS. V případě, že jste z Prahy můžete se zastavit v naší vzorkovně, kde Vám také klíčky přiděláme a to za bezkonkurenční cenu. Zákazníci kterým jsme navíc schránky dodávali dostanou ještě 10% slevu na tuto cenu.

Otázka: Jak vysoko mají být schránky umístěny, myslím tím v jaké maximální a minimální výšce má být horní a spodní schránka?
Odpověď: - toto už jsme v některé otázce trochu odpověděli, ale ještě jednou přikládám výtažek z evropské normy, která je platná pro instalace u nás a nahradila ČSN normu: z ergonomických důvodů má být osa vhozu ve výšce mezi 700 mm a 1700 mm, měřeno od úrovně podlahy pro dodání. Ve zvláštních případech, jako jsou skupiny vhozů, lze rozsah rozšířit, ale musí být mezi 400 mm a 1800 mm. Takto hovoří norma ,ale praxe je někdy zcela odlišná a z prostorových důvodů tomuto někdy nejde vyhovět a schránky se musí umístit i níže nebo výše.

Otázka: Po montáži nám technik předal nějaký dotazník můžete mi říct o co se jedná a zda ho musíme vplňovat?
Odpověď: Po každé montáži Vám technici s ostatními papíry dají i nezalepenou obálku na které je zpáteční adresa. V obálce je malý dotazník jehož vyplnění je cela dobrovolné. Tento dotazník má za úkol zlepšit a zpětně anonymně kontrolovat práci našich techniků a mít zpětnou kontrolu, že naši pracovníci plní přesně dané pokyny, které naše obchodní oddělení domluvilo a slíbilo při sjednávání zakázky. Dotazník je určen výhradně do rukou vedení a žádný z techniků nebude mít k těmto dotazníkům přístup. Jako bonus za vyplnění dotazníku je pro Vás v obálce přiložen jednorázový slevový kupón, který si můžete nechat nebo ho dát někomu, kdo uvažuje o koupi poštovních schránek nebo náhradních dílů na ně.
Budeme velice rádi, když nám tento dotazníček v rychlosti vyplníte. Záleží pouze na Vás jaké údaje uvedete, jsme rádi za jakékoli hodnocení, zahrneme toto do pohovorů které každý měsíc s techniky děláme, aby jsme co nejvíce zkvalitnili realizaci montáží.
Vchodová stříška , vchodové stříšky

Vchodové stříšky mají především hlavní poslání a to ochránit malou část před vstupem do objektu proti povětrnostním vlivům. Zabezpečují , aby jste se v případě deště mohli pod tímto přístřeškem na chvíli zastavit , vyndat z tašky klíče , popřípadě prohodit pár slov se sousedem nebo jen chvíli počkat až přestane pršet. Slouží dále k ochraně dveří , aby je chránily před deštěm. Samozřejmě důvodů proč se vchodová stříška , vchodové stříšky instalují může být více.

Vchodové stříšky se vyrábí a dodávají  v mnoha variantách, jsou vchodové stříšky z lehkých hliníkových profilů , vchodové stříšky nerezových profilů jsou i dřevěné vchodové stříšky. Vchodová stříška může mít různou střešní krytinu. Nejoblíbenějším materiálem v posledních letech jsou polykarbonáty , které jsou pevné , houževnaté a dobře se tvarují a vchodové stříšky s nimi vypadají lehce a elegantně. Všechny tyto vchodové stříšky najdete v naší nabídce, ke každému druhu objektu se hodí jiná vchodová stříška, zavolejte a přijďte se poradit , konečné rozhodnutí s výběrem vchodové stříšky je vždy na Vás , ale určitě je minimálně dobré znát názor lidí , kteří se tomuto oboru věnují již druhé desetiletí.

 

Poštovní schránky - poštovní schránky .

Poštovní schránka - poštovní schránky - vitejte v našem světě poštovních schránek, tuto drobnost dá se říci možná i maličkost kupuje každý člověk v průměru dvakrát až tři krát za svůj život. V hromadných výstavbách ,činžovních a panelových domech  se poštovní schránky stávají součástí velkého bloku poštovních schránek a nevěnuje se tomuto prvku většinou  žádná větší pozornost, plní jenom pouze funkci , pro kterou byly instalovány . Většinou se schránky vybírají podle své kapacity a barvy. Tvaru poštovní schránky , poštovních schránek se již taková váha nepřisuzuje .

Jiné je tomu u rodinných domů kde poštovní schránka či poštovní schránky plní a musí plnit mimo funkce pro ukládání pošty , také funkci estetickou. Poštovní schránky, poštovní schránka již hodně vypoví o majiteli objektu . Příchozí , který k objektu přichází většinou uvidí jako první věc na fasádě nebo ve sloupku společně se zvonky právě poštovní schránky . Při pohledu na tento prvek si automaticky ať chce nebo ne vytváří již první obrázek o člověku který v objektu bydlí , dělá si první úsudek , kdo asi přijde otevřít ? Ač se to nezdá poštovní schránka , poštovní schránky vypoví o obyvatelích takového domu poměrně hodně. Mohlo by se zdát , že poštovní schránky jsou jako funkční předmět v dnešní elektronické době kterou ovládly e maily a internet na ústupu , ale věříme že poštovní schránka si ještě dlouhá desetiletí zachová svou funkci pro kterou byla kdysi vyrobena . Náš sortiment poštovních schránek je opravdu velký , koupíte u nás jak poštovní schránky pro činžovní a panelové domy tak poštovní schránku pro rodinné domy.

Poštovní schránky , poštovní schránka , s těmito dvěma pojmy pracujeme již 16 let a dovolujeme si tvrdit , že se pohybujeme na samé špici co se týká kvality těchto námi nabízených produktů . Všechny poštovní schránky, které nabízíme, je možno dodat samozřejmě včetně instalace.